Ta część mojej strony powstała z potrzeby przekazania jak największej ilości osób informacji, która powinna dotrzeć do możliwie jak najszerszego grona ludzi, którzy mają pewną możliwość pomocy i chcą coś zrobić.

Mimo, że sprawa już jest nagłaśniana przez lokalne media uważam, że nigdy za dużo informacji w przypadku, kiedy jest osoba w potrzebie i realna możliwość, aby tej osobie ułatwić życie - bo o to tu chodzi, tym bardziej jest to istotne, że pomoc nie musi wiązać się z dużymi obciążeniami finansowymi na jednostkę udzielającą tej pomocy. Dziwnie to może brzmieć, ale tak jest.

Co trzeba rocić?
Trzeba zbierać korki - plastikowe nakrętki od napojów, kefirów, jogurtów, środków czystości, itp.

Po co to robić?
Jest facet, który w wypadku stracił nogi. Sęk w tym, że gościu ma szansę na normalniejsze funkcjonowanie jeśli będzie miał protezy. Aby pokryć koszt zakupu trzeba mieć pieniądze. Inny sęk jest w tym, że sytuacja go zaskoczyła i on tych pieniędzy nie ma... Ma za to wsparcie w rodzinie i w ludziach, którzy też nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, ale mają pomysł jak je zdobyć. Do tego jest też dobra koordynacja całej akcji, a to znaczy, że jest realna szansa na powodzenie tego przedsięwzięcia.

Czego jeszcze potrzeba?
Nakrętek. Jak najwięcej nakrętek potrzeba. W każdym gospodarstwie domowym kończą się produkty spożywcze, środki czystości. Nie wyrzucaj wszystkiego do śmieci - oddzielnie butekla, słoik czy inny pojemnik, a korki do kupy. Nieważne czy ci napój smakował, czy nie - możesz pomóc. Masz sklep, albo kogoś, kto pracuje w sklepie, hurtowni, magazynie? Zapytaj o korki. Tam co jakiś czas jest przeglądany towar. Nie wszystko nadaje się do sprzedaży. Bywa, że część towaru jest przeterminowana, część uległa uszkodzeniu. Poproś o nakrętki, albo zaproponuj osobie odpowiedzialnej, aby samodzielnie je przekazała - być może będzie to w jakiś sposób moralnie nobilitowało tą osobę i dzięki temu uda się zebrać szybciej i więcej. Przekaż dalej tę informację. Niech ta informacja idzie w świat bo dzięki niej ktoś też będzie mógł chodzić.     Tu podaję wiadomość źródłową z opisem.