Piotr Możdżeń


ur. 28. 01. 1972 r. w Żyrardowie

Zajmuje się:


Fotografią jako freelancer

Umiejętności, świadomość fotograficzna:

Nabyta w laboratorium znajomość pracy na maszynach typu: printer, obcinarka do papieru (obecnie te procesy plus jeszcze wywoływanie filmów są wykonywane za pośrednictwem jednej maszyny zwanej minilabem), obcinarka do filmów, sklejarka.
Umiejętności manualne: korzystanie z wyciągarki do filmów, przekładanie filmów z kasety do kasety typu 135 i z tzw. pocketa (typ 110) do kasety typu 135, nawijanie filmu na rolki koreksu i dalsza obróbka, bezpieczne wyciąganie zerwanego filmu z aparatu.
Praktyka w ciemni: Niegdyś częsta, od lat niestosowana, obecnie z braku czasu jest to wyłącznie część nabytego doświadczenia.
Aparat fotograficzny cyfrowe: Olympus C730 UZ, Nikon D50, Sony A100, okazjonalnie kilka innych aparatów
analogowe: Smiena 8 i 8M, Lomo, Zorkij 4, Kijew 30M, Zenit ET, 122, TTL, 12XP, okazjonalnie jakaś Praktica i Sony oraz kilka różnych innych marek aparatów.
Wiedza: Przez lata czerpana z literatury tematycznej, a obecnie podążając za duchem czasów również z internetu, wychodząc naprzeciw twierdzeniu, że zawsze jest coś, czego warto się dowiedzieć.
Istotnym elementem składającym się na ogół wiedzy jest oczywiście praktyka i umiejętności zdobyte podczas wykonywania różnego rodzaju zdjęć.
Praktyka z aparatem: Zawsze kiedy trzeba, kiedy nadarza się okazja oraz kiedy jest czas i/lub wewnętrzna potrzeba (patrz: zdjęcia, w których widać część doświadczenia i wiedzy),
Ulubione techniki fotografowania: reportaż, pejzaż, zdjęcia przy świetle zastanym, zdjęcia przedmiotowe