Moja ostatnia wystawa na regionie i Polpo Motel

Moja ostatnia wystawa na regionie - tak zatytułowana seria obrazów bazujących na twórczości Petera Greenawaya odbyła się 27.06.2015 r w grodziskiej willi Radogoszcz. Jednak sama wystawa to nie wszystko. Był również konkurs z nagrodami, konkurs z wiedzy o twórczości Petera Greenawaya w relacji do obrazów, które - jak sama autorka tłumaczy - zamykają krąg twórczy. Peter Greenaway był filmowcem, ale też malarzem, tak więc od obrazu, od twórczości jednego artysty, gdzie metaforycznie film też jest obrazem, który zostaje przetworzony poprzez artystkę, która wmalowuje kawałek swojej osobowości w obrazy, które nie są streszczeniem filmów, a artystyczną interpretacją... Po za konkursem wernisaż był urozmaicony swoistym happeningiem, podczas którego każdy mógł odkryć jakiś sekret, wygrać nagrodę, albo antynagrodę. Nikt chyba do końca nie wie czyje to sekrety były, ale fakt faktem były. Po otwarciu wystawy kolejną wisienką na torcie okazał się koncert duetu Polpo Motel, który tworzą Olga Mysłowska i Daniel Pigoński.
Subiektywna fotorelacja z wernisażu Małgorzaty Serwatki-Kopacewicz oraz koncertu duetu Polpo Motel, który odbył się po rozpoczęciu wystawy.

ostatnia wystawa na regionie
Polpo Motel

Całkowita ilość zdjęć: 32 | Ostatnia aktualizacja: 02.07.15 01:43 | Więcej moich zdjęć / More my photos | Kontakt z autorem zdjęć / Contact to photographer | Pomoc